تبلیغات
دزدان دریایی کارائیب - بیو گرافی جانی دپ
سه شنبه 3 مرداد 1391

بیو گرافی جانی دپ

   نوشته شده توسط: پدرام فینیش گو    

بیوگرافی مختصر :
جان کریستوفر دپ به عنوان هنرپیشه با بازی در فیلم های ترس و نفرت در لاس وگاس (
FEAR AND LOATHING IN LAS VEGAS) و اسلیپی هالو (SLEEPY HOLLOW) و دزدان دریایی کارائب (PIRATES OF THE CARIBBEAN) شهرت یافت. دپ پس از به عهده گرفتن نقش اصلی در مجموعه تلویزیونی خیابان جامپ 21 (21 JUMP STREET) شکوفا شد و به یک بت نوجوان تبدیل شد. البته او به علت نارضایتی از دوره ی تولید این سریال از آن پس تمرکز خود را بر روی فیلمهای سینمایی گذاشت. او ابتدا برای ایفای نقش در فیلم ادوارد دست قیچی (EDWARD SCISSORHANDS) به شهرت رسید و سپس موفقیت باکس آفیس را با ایفای نقش در فیلم هایی نظیر اسلیپی هالو (SLEEPY HOLLOW) و چارلی و کارخانه شکلات سازی ( THE CHOCOLATE FACTORY(CHARLIE AND و دزدان دریایی کارائب (PIRATES IN THE CARIBBEAN) بدست آورد. او با کارگردان و همچنین دوست صمیمی خود تیم بورتون،در 7 فیلم همکاری داشته که جدید ترین آنها آلیس در سرزمین عجایب (ALICE IN WONDERLAND) و سوییتی تاد : آرایشگر شیطانی خیابان فریت (SWEENEY TODD:THE DEMON BARBER OF FLEET STREET) می باشد. دپ توانسته با بازی در نقش شخصیتهای حقیقی همچون EDWARD D.WOOD در فیلم اد وود (EDWOOD) و ایفای نقش شخصیت JOSEPH D.PISTONE در فیلم دانی براسکو (DONNIE BRASCO ) و بازی در نقش GEORGE JUNG در فیلم دمیدن (BLOW) افتخار آفرینی کند. او اخیرا در فیلم دشمنان ملت (PUBLIC ENEMIES) در نقش سارق افسانه ای بانک جان دلینجر (JOHN DILLINGER ) ایفای نقش کرده است. فیلم هایی که جانی دپ در آنها به ایفای نقش پرداخته بالای 2.6 بیلیون دلار در آمریکا و 6 بیلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشته اند. او 3 بار برای جایزه ی اسکار و 4 بار برای جایزه انجمن بازیگران آمریکا (SCREEN ACTORS GUILD) و 8 بار برای جایزه گلدن گلوب نامزد شده است. دپ جایزه ی بهترین بازیگر مرد در جشواره گلدن گلوب را برای بازی در فیلم سوییتی تاد : آرایشگر شیطانی خیابان فریت (SWEENEY TODD:THE DEMON BARBER OF FLEET STREET) و جایزه ی انجمن بازیگران آمریکا (SCREEN ACTORS GUILD) را برای بازی درفیلم دزدان دریایی کارائب (PIRATES OF THE CARIBBEAN) دریافت کرده است.

زندگی نامه :
با گیتاری که مادرش در سن 12 سالگی به او هدیه داد او شروع به نواختن در گروه های خیابانی نمود. یک سال پس از جدایی والدینش او از تحصیل کناره گیری کرد تا بتواند به یک نوازنده ی راک تبدیل شود. آنطور که خودش بیان داشته 2 هفته بعد از تصمیم خود منصرف گردید و خواست که دوباره به مدرسه برگردد ولی مدیر مدرسه به او گفت که دنبال رویایش برود. او با گروه کودکان (
THE KIDS) که توانسته بود موفقیت محلی اندکی برای خود دست و پا کند ، می نواخت. این گروه برای عقد قرارداد ضبط عازم لس آنجلس شد و نام گروه آن به 6 روش اسلحه (SIX GUN METHOD ) تغییر کرد اما گروه قبل از عقد قرار داد از هم پاشید و دپ به گروه فرشتگاه شهر سنگ (ROCK CITY ANGELS) پیوست. در تاریخ 24 دسامبر 1983 دپ با لری آنه آلیسون ازدواج کرد. همسرش گریمور بود و به کارهای سطح پایین مشغول بود تا اینکه وی دپ را به نیکلاس کیج معرفی کرد تا به حرفه ی بازیگری بپردازد. البته دپ و همسرش سال 1985 از هم جدا شدند. سپس دپ با شرلین فن نامزد کرد. دپ به عنوان بازیگر نقش اول در سریال شبکه ی FOX یعنی خیابان جامپ 21 (21 JUMP STREET) به ایفای نقش پرداخت که این سریال در سال 1987 به نمایش در آمد. دپ این کار را برای همکاری با فردریک فرست پذیرفت.کسی که الهام بخش او بود. موفقیت در دهه ی 1980 به سراغ وی آمد و او را به یک جوان مشهور بدل کرد. اولین نقش مهم دپ سال 1984 در فیلم کابوس در خیابان الم (A NIGHTMARE ON ELM STREET) بود. در سال 1986 او در فیلم دسته نظامی (PLATOON) به ایفای نقش پرداخت.در سال 1990 در فیلم ادوارد دست قیچی (EDWARD SCISSORHANDS) ساخته ی تیم بورتن بازی کرد .موفقیت این فیلم باعث وابستگی دپ به این فیلمساز شد. دپ به سبب علاقه مند بودن به دوستش هانتر تامپسون ، نقش یکی از شخصیت های داستان او (رائول دوک) را در فیلم ترس و نفرت در لاس وگاس (FEAR AND LOATHING IN LAS VEGAS) که این فیلم بر پایه ی یکی از کتاب های این نویسنده به همین نام چاپ شده است ، به عهده گرفت. دپ موهای صورتش را مشابه آنچه در فیلم دزدان دریایی کاراییب از او دیدیم برگزید. کارشناسان نقش های دپ را افرادی گوشه گیر و تنها می دانستند.

دپ این دوره از بازیگریش را پر از اشتباهات استودیویی میداند و آنها را برای باکس آفیس مثل سم می پندارد. او تصور میکند که استودیو ها هیچ گاه فیلم ها را به درستی درک نکردند و کار فروش را خوب انجام ندادند. دپ نقش هایی را انتخاب میکند که به نظرش جالب می آیند نه اینکه صرفا نقش هایی را انتخاب کند که موفقیت باکس آفیس را به همراه داشته باشند. در سال 2003 والت دیزنی فیلم دزدان دریایی کاراییب را ساخت که این فیلم موفقیت بزرگی را به همراه داشت. فیلمی که دپ در آن برای بازی در نقش کاپیتان جک اسپارو بسیار ستوده شد. مدیران استودیو ابتدا برای انتخاب وی برای این نقش شک داشتند اما کاراکتر دپ در این فیلم مشهور و فیلم با استقبال فراوان روبرو شد. در سال 2004 او به عنوان بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم پیدا کردن سرزمین رویایی (FINDING NEVERLAND) نامزد اسکار شد سپس نقش ویلی ونکا را در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی ایفا کرد و برای این نقش نامزد جایزه گلدن گلوب شد. دپ برای دومین بار در سال 2006 در نقش جک اسپارو ظاهر شد.فیلمی که در 3 روز اول نمایش در امریکا 135.5 میلیون دلار فروخت و رکورد دار باکس آفیس شد. قسمت بعدی دزدان دریایی کاراییب سال 2007 اکران شد. دپ عنوان کرد که اسپارو بخش بزرگی از زندگی اوست. دپ در بازی ویدیویی دزدان دریایی کاراییب هم به جای شخصیت جک اسپارو صداگذاری کرد کرد. او برای بازی در فیلم موفق به دریافت گلدن گلوب شد و از تیم بورتون بخاطر حمایت ها و اعتمادش تشکر کرد. در سال 2007 دپ به پیشنهاد شرکت وارنر همکاری در فیلم سایه های تیره (DARK SHADOWS) را پذیرفت.فیلمی که برگرفته از سریال شبکه ی ABC که بین سال های 1966 تا 1971 پخش شد ، بود. جانی و گراهام کینگ کار تهیه فیلم را با دیوید کندی که مسئول اجرایی شرکت تولیدی دن کورتیس بود به عهده گرفتند تا اینکه دن کورتیس در سال 2006 درگذشت.دپ همچنین در نسخه ی سینمایی کتاب شکارچیان تامپسون (HUNTERS THOMPSON) با نام دفتر خاطرات عجیب و غریب (THE RUM DIARY) ظاهر می شود و کاراکتر اصلی آن پائول کمب را به تصویر میکشد.دپ در سال 2009 در فیلم تخیلات دکتر پارناسوس(IMAGINARIUM OF DOCTOR PARNASSUS) با همراهی جود لاو (JUDE LAW ) و کالین فارل (COLIN FARRELL) به ایفای نقش پرداخت.او نقش MAD HATTER را در فیلم آلیس در سرزمین عجایب ایفا کرد و نقش TONTO را در فیلم رنجر تنها (LONE RANGER) به عهده گرفت.
دپ با دوست صمیمی و کارگردانش تیم بورتون در 7 فیلم همکاری کرده که اولین آنها
ادوارد دست قیچی (EDWARD SCISSORHANDS) بوده است. همکاری بعدی آنها مربوط به فیلم اد وود (EDWOOD) میشود.دپ میگوید همان 10 دقیقه ی اولی که در مورد فیلم شنیده جذب آن شده است. در آن زمان او در مورد فیلم و فیلم سازی پریشان بود اما این همکاری به او فرصت داده که عشق خود نسبت به بازیگری را باز یابد. کار بعدی دپ در کنار بورتون اسلیپی هالو (SLEEPY HOLLOW) در مقابل کریستینا ریکی (CHRISTINA RICCI) بود. دپ پس از آن دیگر با بورتون همکاری نکرد تا سال 2005 که در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی در نقش ویلی ونکا ظاهر شد. این فیلم در باکس آفیس یک موفقیت محسوب میشود و استقبال مثبت مخاطب را به دنبال داشته است. البته ژن ویلدر (GENE WILDER) که در سال 1971 نقش ویلی ونکا را بر عهده داشته کار دپ را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. فیلم در سال 2007 باعث شد دپ مجددا جایزه ی گلدن گلوب را کسب کند و برای سومین باز نامزد دریافت جایزه اسکار شود.

زندگی شخصی :
در سال 1994 بخاطر آسیب زدن به یکی از سوییت های یک هتل در نیویورک توسط پلیس بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت.
وی از سال 1998 با یک مدل به نام کیت موس (
KATE MOSS) رابطه داشت و سپس با خواننده و بازیگر فرانسوی وانسا پارادیس (VANESSA PARADIS) که در حین فیلم برداری فیلم دروازه شب (THE NIGHT GATE) با او ملاقات کرده بود ، آشنا شد.در سال 1999 مجددا بخاطر نزاع با یک خبرنگار جنجالی در بیرون یک رستوران و در حین صرف شام دستگیر شد.
این زوج دو فرزند دارند.دختری به نام رز متولد 1999 و پسری به نام جک متولد سال 2002
در سال 2007 دختر وی از یک بیماری سخت نجات یافت و دپ برای تشکر از بیمارستان در نوامبر 2007 در حالی که لباس جک اسپارو به تن داشت از بیمارستان بازدید کرد و به مدت 4 ساعت برای کودکان قصه خواند. او بعدا یک میلیون دلار به بیمارستان اهدا کرد.
اگرچه دپ ازدواج مجدد نکرد اما بیان داشت که داشتن فرزند به او یک بنیان واقعی بخشیده است. یک مکان مستحکم و واقعی که در زندگی به آن تکیه بزند.
خانواده ی دپ اوقاتشان را بین خانه هایشان در پاریس و لس آنجلس و جزیره ای در باهاماس که توسط دپ خریداری شده و ویلایشان در 20 کیلومتری سن تورپه (
SAINT TROPEZ) واقع در جنوب فرانسه سپری میکنند.
دپ 13 تتو روی بدن خود داردکه خیلی از آنها بر افراد و رویدادهای مهم زندگی او دلالت دارند در بین آنها نماد بومیان آمریکا و همینطور نوشته ی
WINO FOREVER به معنای وینو برای همیشه به چشم میخورد که پس از جداییش از WINONA RYDER تغییر یافت. بر روی قلبش نام دخترش بر بازیو چپش نام مادرش بتی و بر روی ساعدش گنجشکی که بر فراز آب پرواز میکند تتو کرده است و نام پسرش جک در کنار آن قرار دارد.
در سال 2003 سخنان وی در مورد آمریکا در مجله ی آلمانی STERN منتشر شد: آمریکا مثل یک سگ زبان بسته است که دندان های تیزی دارد و میتواند گاز بگیرد و آسیب بزند و هجوم بیاورد. اگرچه او بعدا ادعا کرد که مجله نقل قول او را اشتباه نوشته و از مفهوم اصلی خارج کرده است.


فیلموگرافی :
۲۰۱۱ - سایه‌های سیاه
۲۰۱۱ - دزدان دریایی کارائیب: بر امواج بیگانه ( کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۱۱ - رنگو (صداپیشه)
۲۰۱۰ - توریست (فیلم ۲۰۱۰)
۲۰۱۰ - آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) (کلاه دوز دیوانه)
۲۰۰۹ - دشمنان ملت (جان دیلنجر)
۲۰۰۹ - شهر گناه ۳ (در حد شایعه)
۲۰۰۹ - خاطرات رم (پائول کمپ)
۲۰۰۹ - شهر گناه ۲
۲۰۰۹ - شانتارام (لیندزی)
۲۰۰۷ - سوئینی تاد (سوئینی تاد)
۲۰۰۷ - دزدان‌دریایی کارائیب: پایان جهان (کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۰۶ - دزدان‌دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده (کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۰۶ - هرزه (لارنس دان مور)
۲۰۰۵ - عروس مرده (صدا) (ویکتور ون دورت)
۲۰۰۵ - چارلی و کارخانه شکلات سازی (ویلی وونکا) (بر اساس داستانی از رولد دال)
۲۰۰۴ - افسار گسیخته (راچستر)
۲۰۰۴ - در جستجوی ناکجاآباد (سر جیمز ماتیو باری)
۲۰۰۴ - و بعد از آن آنها شاد زیستند
۲۰۰۴ - پنجره مخفی (مورت رینی)
۲۰۰۳ - صبحانه با شکارچی (وین اوینگ)
۲۰۰۳ - گمشده در لامانچا (لوییز په په)و(کیث فولتون)
۲۰۰۳ - روزی روزگاری در مکزیک (ساندس)
۲۰۰۳ - دزدان‌دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۰۱ - از جهنم (فرد آبرلین)
۲۰۰۱ - مردی که گریست (سزار)
۲۰۰۰ - قبل از شبهای پاییز(خولیان اسکنیبل)
۲۰۰۰ - نهمین دروازه (رومن پولانسکی)
۲۰۰۰ - شکلات (رو)
۱۹۹۹ - اسلیپی هالو (ایکابد کرین)
۱۹۹۹ - همسر فضانورد (اسپنسر آرماکوست)
۱۹۹۹ - دروازه نهم (دین کورسو)
۱۹۹۸ - ترس و نفرت در لاس‌وگاس (رائول داک/تامپسون)
۱۹۹۷ - شجاع (رافائل) (+کارگردان)
۱۹۹۷ - دانی براسکو (دانی براسکو/جو پیستونه)
۱۹۹۵ - شکاف زمان (جن واتسون)
۱۹۹۵ - مرد مرده (جیم جارموش)
۱۹۹۵ - دون خوان دومارکو (دون خوان)
۱۹۹۴ - اد وود (اد وود)
۱۹۹۳ - بنی و جون (سام)
۱۹۹۳ - گیلبرت گریپ چه مرگشه؟ (گیلبرت گریپ)
۱۹۹۳ - رویای آریزونا (اکسل بلاکمار)
۱۹۹۰ - ادوارد دست‌قیچی (ادوارد)
۱۹۹۰ - بچه ننه (کرای بیبی)
۱۹۸۶ - جوخه (گیتور لرنر)
۱۹۸۴ - پناهگاه دزدان (جورج باورز)
۱۹۸۴ - کابوسی در خیابان الم (گلن لانتز)Cialis pills
دوشنبه 7 خرداد 1397 04:25 ب.ظ

Superb material. Cheers!
cialis 20mg prix en pharmacie how to purchase cialis on line cialis per paypa purchase once a day cialis we choice cialis pfizer india cialis great britain cost of cialis cvs interactions for cialis try it no rx cialis click here to buy cialis
Buy cialis
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 08:09 ب.ظ

Beneficial content. Thank you!
click now cialis from canada cialis tablets australia prix cialis once a da prices for cialis 50mg pastillas cialis y alcoho cialis efficacit cialis generic availability cialis generico online acheter cialis meilleur pri cialis generico milano
Generic viagra
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 04:48 ق.ظ

Wow plenty of terrific material.
where can i purchase viagra online how to order viagra pills generic sildenafil uk online viagra cheap how to purchase viagra online order viagra online uk viagra prices buy generic viagra online viagra usa viagra super active
Cialis prices
یکشنبه 19 فروردین 1397 04:04 ق.ظ

You have made your stand extremely nicely!!
cialis uk next day generic cialis tadalafil cost of cialis per pill opinioni cialis generico cialis 5 mg para diabeticos cialis generika cialis generika online prescriptions cialis safe dosage for cialis cialis para que sirve
cristiano ronaldo kick n run hack
جمعه 4 اسفند 1396 07:50 ب.ظ
سلام شما با توجه به اینکه پلت فرم وبلاگ شما با شما کار می کند فکر می کنید؟

من قصد دارم وبلاگ خودم را در آینده نزدیک بسازم اما من زمان دشواری را بین BlogEngine / Wordpress / B2evolution و دروپال انتخاب می کنم.
من دلیل آن را پرسیدم زیرا طراحی و سبک شما متفاوت است
سپس بیشتر وبلاگ ها و من به دنبال چیزی کاملا منحصر به فرد هستم.
پ.ن: متاسفم برای خارج شدن از موضوع، اما مجبور شدم بپرسم
Mellisa
جمعه 17 آذر 1396 04:27 ق.ظ
I don't know if it's just me or if perhaps everyone else encountering issues with your blog.
It seems like some of the text on your posts are running off the screen. Can someone else please comment and let me
know if this is happening to them as well? This might be
a issue with my browser because I've had this
happen previously. Many thanks
clash royale gems hack
دوشنبه 8 آبان 1396 09:07 ب.ظ
چه خبر است، من آرزو می کنم برای عضویت در این وبلاگ برای دریافت آخرین
به روز رسانی، بنابراین کجا می توانم آن را انجام دهم لطفا کمک کنید.
local std testing
دوشنبه 8 آبان 1396 12:48 ب.ظ
امروز من با بچه های من به ساحل رفتم. من یک پوسته دریا پیدا کردم و
آن را به دختر 4 ساله من داد و گفت: "اگر شما این را به گوش شما می توانید اقیانوس را بشنوید." او گذاشت
پوسته به گوش او و فریاد. یک خرچ خرچنگ داخل و آن وجود دارد
گوشش را خم کرد او هرگز نمیخواهد برگردد!
LoL من می دانم که این کاملا موضوع است، اما من تا به حال
به کسی بگو
psychic phone reading
دوشنبه 8 آبان 1396 08:29 ق.ظ
من همیشه نیم ساعت برای خواندن مقالات این وب سایت همیشه وقت گذاشتم
همراه با یک لیوان قهوه.
real psychic readings
شنبه 15 مهر 1396 07:55 ب.ظ
لطفا به من اطلاع دهید اگر به دنبال یک نویسنده برای وبلاگ خود هستید.
شما برخی پست های واقعا عالی دارید و من اعتقاد دارم
من یک دارایی خوب هستم اگر بخواهید برخی از آنها را بخرید
بار، من کاملا دوست دارم برای نوشتن برخی از مواد
برای وبلاگ شما در عوض برای لینک به من. لطفا بفرست
من یک ایمیل اگر علاقه مند هستم کودوس!
samiranaji.hatenablog.com
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:10 ق.ظ
Excellent post. I was checking continuously this
blog and I'm inspired! Very helpful information specifically
the remaining phase :) I handle such information much.
I used to be seeking this particular info for a very long time.
Thanks and best of luck.
How much does it cost for leg lengthening?
جمعه 13 مرداد 1396 05:30 ب.ظ
Excellent goods from you, man. I have understand your stuff
previous to and you are just too magnificent. I really like what you've
acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it.
You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
I can't wait to read much more from you.
This is really a tremendous site.
ildacaraveo.wordpress.com
جمعه 13 مرداد 1396 04:27 ب.ظ
It's fantastic that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our
argument made here.
diedreTreadway.jimdo.com
شنبه 7 مرداد 1396 07:39 ب.ظ
I do believe all the ideas you've introduced to your post.
They are really convincing and can definitely work.

Nonetheless, the posts are too short for starters. Could you please extend them a
little from subsequent time? Thank you for the post.
BHW
یکشنبه 27 فروردین 1396 11:56 ق.ظ
I've been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts in this sort of house .

Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web site.
Studying this information So i'm happy to exhibit that I've an incredibly just right uncanny feeling I discovered just what I needed.
I such a lot certainly will make sure to do not overlook this
website and provides it a glance on a constant basis.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:18 ب.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thanks, However I am
experiencing difficulties with your RSS. I don't know why I can't join it.
Is there anyone else having the same RSS problems?
Anyone that knows the answer will you kindly respond?
Thanx!!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:22 ق.ظ
Hello, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer,
it has some overlapping. I just wanted to give you a quick
heads up! Other then that, amazing blog!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 10:33 ق.ظ
It's really a cool and helpful piece of information. I am happy
that you simply shared this helpful information with us.
Please keep us informed like this. Thank you for sharing.
ملیسا
سه شنبه 10 مرداد 1391 01:37 ب.ظ
سلام به وب من بیا لینکم کن ونظر یادت نره مرسی ..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر